تبیین نقش جهاد دانشگاهی در به‌کارگیری علم و فناوری در دوران دفاع مقدس
24 آبان 1401
تبیین نقش جهاد دانشگاهی در به‌کارگیری علم و فناوری در دوران دفاع مقدس

 

 

دکتر مردانی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

به گزارش کمیته رسانه همایش، دکتر مردانی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با اشاره به وظایفی که از سوی جهاد دانشگاهی به منظور معرفی فعالیت‌های این نهاد در حوزه پروژه‌های دفاعی دوران دفاع مقدس در همایش ملی "جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس" به این سازمان داده شده است، افزود: این نشست در راستای اهداف و محورهای این همایش ملی، انتقال تجربیات و مستندسازی بخشی از فعالیت‌های دفاعی انجام شده برگزار می شود.

 

وی به برگزاری پنل تخصصی در ارتباط با بخشی از پروژه های دفاعی (پروژه موشک کاتیوشا، سیستم ناوبری (INS) هواپیمای5F و... ) حضور در نمایشگاه، رونمایی از جلد یک کتاب کارنامه دفاعی جهاد دانشگاهی(ویژه معرفی فعالیت‌های دفاعی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف) به عنوان بخشی دیگر از برنامه‌های این سازمان در راستای اهداف این نشست اشاره کرد و افزود: این برنامه‌ها هم‌زمان با برگزاری همایش ملی "جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس"  15 آذر ماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 

دکتر حاجی تاروردی از اعضای نسل اول و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به تاریخچه تأسیس این نهاد، درباره چگونگی ورود جهاد دانشگاهی به عرصه فعالیت‌های نظامی دوران دفاع مقدس توضیحاتی ارائه کرد.

 

در ادامه این نشست، پروژه‌های گوناگونی را که جهاد دانشگاهی با تکیه بر علم و فناوری در بخش های مختلف دفاع مقدس از جمله سوخت و مهمات، توسعه فناوری بومی طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیک، پروژه‌های رادار و... به انجام رسانده است در قالب مقالات علمی توسط اساتید و پیشکسوتان جهاد دانشگاهی ارائه شد.


نشست

نشست

نشست

نشست