ربات «سینا» ۷ مزیت نسبت به نمونه آمریکایی دارد/دریافت مجوز جراحی بر روی انسان تا ۶ ماه آینده

رییس پژوهشگاه فناوری‌های ‌تجهیزات پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به ۷ مزیت‌ رقابتی ربات سینا نسبت به ربات داوینچی آمریکایی، گفت: تا ۶ ماه دیگر مجوز جراحی ربات سینا بر روی انسان را کسب خواهیم کرد.

14 اسفند 1402

بسته پشتیبان درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس رونمایی شد

آیین رونمایی از «بسته پشتیبان درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس» ویژه دانشجویان علوم‌پزشکی در اولین همایش «جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس» برگزار شد.

14 اسفند 1402

عملکرد طب ما در دوران جنگ بر مبنای مقالات علمی بود

معاون بهداشت و درمان ستادکل نیروهای مسلح با بیان این‌که مقالات متعددی در ارتباط با طب رزم به رشته تحریر درآمده‌اند، گفت: در روزهایی که شیرازه ارتش از بین رفته بود و نیروی مردمی و سپاه به معانی واقعی شکل نگرفته بود، توانستیم در زمینه طب رزم بر مبنای مقالات علمی عمل کنیم.

14 اسفند 1402

تلفیق علم و ایمان مبنای موفقیت کادر سلامت در دوران دفاع مقدس

دکتر الهیان، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یکی از مدل های موفق مدیریتی دفاع مقدس در حوزه بهداشت و درمان بوده که نشانگر تلفیق علم و ایمان در عرصه بهداری بهداشت و درمان است.

14 اسفند 1402

انجام بیش از 100 هزار عمل جراحی پیچیده در دوران دفاع مقدس

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام انجام بیش از 100 هزار عمل جراحی پیچیده در جنگ بیان داشت: در دوران دفاع مقدس هنگام عملیات ها در جبهه ها سوله های اورژانس در خط مقدم استقرار می یافت که وقتی رزمندگان پیش روی می کنند با فاصله بسیاری کمی به مراکز امدادی دسترسی داشته باشند.

14 اسفند 1402

برگزاری نشست علمی تخصصی «جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس» در مرکز مطالعات راهبردی ارتش

نشست علمی تخصصی «جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس» که در مرکز مطالعات راهبردی ارتش برگزار شد، زمینه‌ساز برگزاری همایشی در آذر سال ۱۴۰۳ است که با عنوان «دومین همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس» برگزار خواهد شد.

14 اسفند 1402